Як вибрати обідній стілець
Стілець - невід'ємна частина інтер'єру кухні або вітальні.
Вони бувають абсолютно різні за кольором, фасоном, висоті-ширині і навіть матеріал каркаса, а особливо різноманіття типів оббивки. Стільці — це те, що потрібно завжди і скрізь в будинку. Вибираючи їх, дотримуйтеся загальному стилю інтер'єру, а також типу меблів навколо.
Типи стільців:
Всі стільці відрізняються матеріалом, з якого зроблений каркас, кожен такий тип застосовується у конкретному приміщенні або для свого стилю інтер'єру.
- Металеві - напевно ви зустрічали стільці з металевим каркасом і чотирма ніжками, з м'яким сидінням оббитым тканиною. Це міцні і довговічні вироби, які до того ж зараз і доступні за ціною, тому їх найчастіше купують в офіс або для домашньої їдальні.
- Пластикові - найчастіше їх не використовують вдома чи в офісах. В основному такі стільці ставлять там, де вироби будуть служити великій кількості людей в короткий проміжок часу: фуд-корти, семінари і т. п.
- Дерев'яні стільці також міцні, як і металеві. Вони прослужать вам не один рік. Часто вони бувають з різною різьбленням по дереву, що створює атмосферу аристократизму. Є варіанти складні, це дуже зручно при переїзду або зберіганні.
- Плетені стільці - такі стільці завжди виглядають оригінально, вони надають якийсь затишок в інтер'єрі. Вироби практичні, не вимагають особливого догляду.
Варто знати, що є можливість замінити стілець табуретом.
Чим же відрізняються кухонні стльці від табуреток?
- Найголовніша відмінність — це те, що у стільця є спинка, на яку можна спертися, а у табурета немає: тільки ніжки і саме сидіння.
- Табурет може служити як елемент декору, підставка під що-небудь, а ось у стільця одна функція: сидіння.
- Табурет відмінно підійде під туалетний столик, барну стійку і навіть в примірювальній магазину, а ось стілець часто використовують за обіднім столом, можливо за робочим місцем, для відпочинку клієнтів і т. п.
Стільці бувають дуже різні, тому розглянемо які ж вони підходять для конкретного стилю інтер'єру.
1. Класика
В класичному стилі відмінно підійдуть дерев'яні стільці, вони завжди виглядають витончено. Цю вишуканість можуть підкреслити різьблення на дереві і оббивка з тканини (як на сидінні, так і на м'яких спинці).
2. Модерн (сучасний)
У модерні будуть добре виглядати майже будь стільці. Підбирайте їх в залежності від призначення - кухня або вітальня, або кафе-ресторан. Матеріал каркаса краще взяти з пластику або металу.
3. Хай-тек
Плавні лінії, вигини, незвичайні, але яскраво виражені форми - все це характерне для даного стилю «hi-tech». Звичайні дерев'яні стільці — ну не варіант, цей стиль вимагає чогось нестандартного.
4. Прованс
Легкий, повітряний і невимушений стиль, в якому добре поєднуються ніжні приємні відтінки разом зі строгою функціональністю. Стільці повинні бути не громіздкими, а навпаки: пастельні кольори, імітація під або з справжнього дерева.
5. Мінімалізм
Даний стиль ні в якому разі не повинен бути перевантажений, його суть: як можна менше ліній і форм, але при цьому зберігати гармонію і загальний стиль інтер'єру. Стільці можуть бути виготовлені з кольорового металу або пластику в конкретному кольорі, зазвичай, тут не використовується оббивка.
6. Лофт
Стільці у стилі лофт зазвичай виготовляють з натурального дерева або металу, а може навіть два в одному. Головне завдання лофта — передати ефект «хенд мейд» - ручної роботи або звичайною невимушеності. Тут не повинно бути оббивки і зайвий вигинів, характерних для класики та хай-теку.
7. Кантрі
Стиль кантрі дуже схожий на сільський-сільський, тому стільці тут будуть дерев'яні і не громіздкі, як в провансі. Вони не повинні брати на себе багато уваги. У такому стилі домінує простота і комфорт. Також, вибираючи колір стільців, намагайтеся більше спрямовуватися до теплим відтінкам, вони додають відчуття затишку в квартирі.
Для того, щоб стілець прослужив Вам багато років і залишався при цьому в своєму первісному вигляді, варто дотримуватися особливий догляд за меблями.
Якщо ви родина з маленькою дитиною, активним котом чи собакою - задумайтеся, чи потрібні вам порвані м'які сидіння і оббивка на спинці... Інакше, розглядайте варіант стільців з металу або дерева. Також якщо ви дуже часто пересуваєте стільці, будьте гранично обережні, тому що їх можна подряпати, зачепити за щось, щоб не з'являлися сколи, подряпини і т. д.
При виборі стільців у ваш інтер'єр також варто звернути увагу на форму і матеріал обіднього столу, чи добре вони виглядають разом і зручно вам сидіти за таким столом саме на такому стільці.
1. Для початку потрібно перевірити, чи підходить стілець під стіл за розміром. Для цього не потрібно особливих зусиль: просто сядьте і подивіться, не низький, не високий чи стіл, впираються чи ні ваші коліна в нижню частину стола.
2. Потім потрібно проаналізувати: скільки стільців ви хочете розмістити, поміщаються вони всі під стіл, заважають чи ні ніжки столу.
3. Також потрібно враховувати матеріал вашого столу. Якщо це дерево — то стільці з пластику будуть виглядати не зовсім добре, тому краще підібрати стільці з оббивкою і з дерев'яними ніжками.
4. Не менш важливим є форма: під квадратний або прямокутний стіл — відповідно стільці з прямими кутами, круглий стіл — стільці з заокругленими формами і вигинами.
5. Вибираючи колір, стежте за тим, щоб не поєднувалися холодні відтінки з теплими, інакше ні про яке затишку не може йти мова, краще зробити так, щоб щось одне (стіл або стільці) було в певному кольорі, а друге в його подтоне.
- Переваги круглого столу для переговорів на 10 осібУ цій статті ми розглянемо, чому круглий стіл для переговорів на 10 людей став популярним рішенням і як він може покращити ваші бізнес-практики.Переваги круглого столу для переговорів на 10 осіб