З чого складається кухня
Зараз багато фірм пропонують свої послуги з виготовлення кухні за індивідуальними розмірами та проектами.
При цьому, матеріалів дуже багато, всі вони відрізняються за вартістю і якістю. Пересічному громадянину дуже легко загубитися в цьому розмаїтті ДСП, МДФ, пластика, профілів, фрезеровок, постформінгу...
Матеріали:
1. Корпус.
Найпоширеніший матеріал – ламінована ДСП. Буває вітчизняного та імпортного виробництва.
Якість визначається щільністю плити, розміром стружки і сполучному матеріалом.
2. Фасади.
Популярним матеріалом для фасадної частини зараз є МДФ. Це листовий матеріал, але більш щільний ніж, ДСП. МДФ можна фрезерувати, робити довільної форми, з заокругленнями і т. п.
Найбільш економічний т. н. МДФ плівковий, де заготівля покривається декоративною плівкою на спеціальному обладнанні. Середній термін експлуатації плівкового МДФ – від 3 до 8 років.
МДФ може розкриватися фарбою – це дорожче плівкового МДФ.
МДФ може покриватися дерев'яним шпоном. Шпон – це тонкий зріз натуральної деревини на лицьовій стороні фасаду. Це дорожче фарби і рідко де використовується.
МДФ може покриватися акриловим (або іншим) пластиком – це найбільш дорогий, але і найбільш довговічний варіант фасадів кухні. Акриловий пластик щільний і має захисний шар від подряпин.
3. Стільниця.
Зараз найбільш популярні стільниці, виготовлені за технологією " постформінг. Це ламіноване ДСП із закругленням пластику на передній частині.
Відрізняється товщиною стільниці. Бувають тонкі і товсті стільниці. На шафи можна покласти тонку. На барну стійку – товсту (вона більш щільна).
При плануванні кухні потрібно врахувати, що стандартна стільниця має глибину 600 мм. Виготовлення нестандартної стільниці (з глибиною більше 600 мм) буде коштувати набагато дорожче стандартної.
Фурнітура:
Петлі.
Бувають китайські (невідомого виробника), китайська (відомого виробника), турецькі, європейські.
Китайські найбільш дешеві. Європейські аналогічного типу дорожче рази в два-три.
Направляючі ящиків - Роликові і кулькові.
Роликові напрямні дешевше, але менш довговічні і менш комфортні при відкриванні/закриванні. Недоліки: Неповне висунення скриньки.
Є модифікація роликових напрямних у вигляді метабокса, де бічні стінки - скриньки – металеві, і йдуть відразу в комплекті направляючих. Зроблено це було для зменшення собівартості кухні.
Кулькові направляючі ще називають телескопічними. Є модифікації повного і неповного висунення. Природно, зручніше ті, що повністю висуваються.
Ще поширені кулькові направляючі прихованого монтажу. Вони монтуються знизу ящика (на відміну від звичайних, які кріпляться до боковині ящика) і не помітні при висуванні скриньки.
Поряд з цим є тандембокси. Вони мають металеву боковину, можуть містити там же вставки зі скла, металу, пластику. Оснащені напрямними прихованого монтажу і вбудованим доводчиком. З усіх систем висування тандембокси є найбільш комфортними при використанні, але і найдорожчими.
Модифікації кулькових направляючих можуть бути розраховано на різну вагу (25, 30, 40 кг). При великій вазі вмісту є сенс робити дно ящика не ДВП (що популярно), а ДСП – тоді вміст не продавить днище.
Зручною опцією петель і направляючих є доводчик. З ним на якомусь етапі закривання фасад можна кинути – доводчик сам плавно і безшумно закриє двері.
Ще однією опцією є виштовхувач. Стиснута пружина виштовхує дверцята при натисканні на деяку частину дверцят. При цьому на неї можна не ставити ручку – цей метод часто використовується в стилі хай-тек.
Підйомні механізми (на фасади, які відкриваються вгору).
Вони діляться на два типи: механічні і газові.
В механічних механізмах фасад фіксується в крайньому верхньому положенні за рахунок сил тертя механізму.
Переваги:
• Регулювання сили натискання для закриття дверцят
• Довговічність
Недолік: ціна. Якісні механічні підйомні механізми коштують дорожче газових
В газовых механизмах, при открытии фасада, газ выталкивает дверцу вверх и удерживает её в крайнем верхнем положении.
Преимущество: дешевизна.
Недостатки:
• Газ через некоторое время может понемногу выйти из подъемника
• Отсутствие возможности регулировки силы нажатия после установки.
Если шкафчик расположен слишком высоко, то лучше поставить механические лифты (а не газовые), чтобы не тянуться высоко и не прилагать лишних усилий для закрытия фасада шкафа.
Также для фасадов существуют специальные подъемные механизмы различных фирм-производителей, например Blum, Samet и др. Они очень удобны, имеют точную настройку хода, зачастую содержат встроенные доводчики, демпферы и выталкиватели. Такие механизмы, профессионально установленные, значительно облегчают доступ к содержимому шкафов и ими чрезвычайно комфортно пользоваться. Правда, они значительно дороже. Многие из них имеют опцию присоединения оригинального электродвигателя для открывания/закрывания механизма.
Заключение:
Від матеріалів і фасадів буде залежати зовнішній вигляд кухні, естетичний затишок і дизайнерська завершеність. А від фурнітури та механізмів буде залежати комфорт використання і довговічність кухні. І те, і інше важливо в кухні. Завжди можна знайти компроміс ціна/якість, якщо добре розібратися.
- Переваги круглого столу для переговорів на 10 осібУ цій статті ми розглянемо, чому круглий стіл для переговорів на 10 людей став популярним рішенням і як він може покращити ваші бізнес-практики.Переваги круглого столу для переговорів на 10 осіб