Кошик
429 відгуків
Ми працюємо - меблі онлайнГарантія
Уютхаус (V-oseli): меблі онлайн у дім-офіс-кафе з доставкою по Україні
+380 (66) 091-91-94Viber - Vodafone
+380 (93) 977-81-75Life
+380 (68) 749-51-75Київстар
Додати відгук

Ідеї для функціональної кухні - поради при плануванні

Ідеї для функціональної кухні - поради при плануванні

 

Факторів, що впливають на те, як буде оснащена Ваша кухонні меблі, декілька:

 

 

 

  1. Розміри кухні. Які розміри Вашої нової кухні? (Надайте Вашому дизайнерові креслення кухні).
  2. Комунікації. Де проходять комунікації (вода, електрика і т. д.)?
  3. Приміщення для зберігання. Чи є у Вас додаткові приміщення , наприклад, комора, підвал і т. д.
  4. Розмір сім'ї. Скільки людей у Вашій родині?
  5. Звички. Як у Вашій родині прийнято робити покупки? Чи Любите Ви готувати. Які Ваші кулінарні пристрасті.
  6. Стиль життя. Яку функцію виконуватиме кухня? Місце для спілкування, тільки для приготування їжі і т. д.

З чого почати проектування?

Як показує досвід, кухня використовується в середньому протягом 15 років і довше. При цьому вона повинна виправдовувати себе в ході повсякденного використання.

 

  • Оптимізація робочого процесу з п'ятьма зонами

 

Індивідуальна кухня - тобто виготовлена під замовлення - ретельно продумана на етапі проектування, може значно полегшити повсякденну роботу.

Адже розмістивши весь вміст там, де це необхідно, і забезпечивши зручний доступ, можна уникнути зайвих переміщень і заощадити час.
Як цього домогтися? Дуже просто.

  1. Подумайте про типових робочих процесах і програйте їх подумки. Тим самим Ви допоможете дизайнеру спроектувати меблі, яка буде відповідати Вашим індивідуальним потребам.
  2. Робота на кухні найбільше складається з конкретних дій, які постійно повторюються. Зверніть увагу на те, щоб максимально скоротити переміщення і щоб все було розміщено там, де воно дійсно знадобитися.
  3. Якщо все приладдя розмістити там, де вони потрібні, робота йтиме як по маслу - оптимізація робочих процесів.

 

  • Поділ на п'ять зон (Запаси, Зберігання, Миття, Підготовка і Приготування їжі) базується на основних робочих процесах на кухні і дозволяє організувати кожну з них максимально зручно. Розташування зон для правшів за годинниковою стрілкою, для лівшів – проти годинникової стрілки.

 

 

  1. Зона «запаси» - в даній зоні знаходяться продукти харчування. Під час проектування кухні варто виділити зручну зону для них з легким для вас доступом.
  2. Зона «зберігання» - до такої зони розташовані столові прилади, посуд і стакани. Тому вам буде дуже зручно, якщо посудомийна машина поблизу з такою зоною «зберігання».
  3. Зона «мийка» - в центрі цієї зони будуть посудомийна машина і власне мийка, тоест раковина. Якщо миючі засоби зберігати поруч або прям в даній зоні, то вийде уникнути зайвих пересувань.
  4. Зона «підготовка» - між плитою і раковиною розташовані засоби, які потрібні для приготування страв. В шухлядах вони завжди під рукою і поряд з робочою поверхнею. Зона «Підготовка», тобто основна робоча поверхня, повинна бути хоча б 90 см в ширину. Тоді задоволення від приготування їжі нічого не буде обмежувати і на столі буде досить місця. Зверніть увагу на ширину основної робочої поверхні (хв. 900 мм). В ідеалі вона повинна розташовуватися між мийкою і варильної поверхнею.
  5. Зона «приготування їжі» - поруч з плитою варто запланувати місце для каструль і інших кухонних приналежностей.

 

Розділіть всі предмети на кухні в залежності від того, як часто Ви їх використовуєте: постійно, часто або рідко. Розмістіть кожну категорію на відповідному рівні висоти. Це допоможе Вам уникнути необхідності зайвий раз нагинатися або високо тягнутися.

 

 

Для оптимізованого робочого процесу важливий легкий доступ до речей і продуктів. І тут правильне розташування шафок відіграє велику роль. Основа легкого доступу шухляди в нижніх шафах. Порівняно з дверцятами вони набагато практичніше.

Шухляди замість дверек - предмети в шафі добре видно зверху, доступ набагато зручніше, і потреба нахилятися і шукати залишається в минулому.
Шухляди полновыдвежные - які высовуваются до кінця, легше дістати предмети з найдальшого кута.

 

 

 

  • Раціональне використання простору

Ви не повинні відмовлятися від кухні своєї мрії лише тому, що у Вас мало місця.

Кожен сантиметр можна використовувати максимально раціонально.
Завдяки скриньок у високій шафі, в кутку або під мийкою можна без зусиль виграти досить багато нового корисного простору. Визначте, скільки корисного простору Вам необхідно. Складіть список всього, що потрібно розмістити на кухні.

 

Рівні ергономічності
Деякими предметами користуються частіше. Зберігати їх рекомендується на доступній висоті. І навпаки, скажімо так, набір для фондю (рідко використовується) можна заховати на самий верх або низ.
Додатковий корисний простір зробить шухляда під плитою. Тоді під час приготування їжі під рукою завжди буде потрібний вам прилад.
Пляшки й кухонні дошки дуже зручно зберігати в шухляді з високими фасадами. Про їх стійке положення подбають поперечні роздільники вільного розміщення.
Посуду для приготовления еды, которой вы пользуетесь регулярно, стоит хранить как можно ближе к плите.

Потребности в полезном пространстве индивидуальны
На практичной кухне должно быть достаточно пространства для хранения.
Кто много готовит и охотно использует специальное оборудование, тот должен запланировать достаточное место для этого. Для большой семьи или для людей, которые редко ходят за покупками, важно иметь достаточное количество места для запасов.
 

Дизайнер зможе спроектувати кухню, що відповідає Вашим індивідуальним вимогам, тільки в тому випадку, якщо буде знати Ваші потреби та побажання.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner